Woody Allen :: menu
napisy l linki l index
biografia l filmografia l cytaty l książki l wiadomości l foto l wywiady l artykuły l nagrody l dvd l muzyka l teatr
Wiadomości:

Woody Allen porzuca Londyn i jedzie do Barcelony
    (4 października 2006, film.onet.pl)

     Po zakończeniu zdjęć do trzeciego filmu realizowanego w Londynie po "Wszystko gra" i "Scoop", reżyser zamierza przenieść się do Barcelony. W obrazie zagrają anglojęzyczni aktorzy, którzy wcielą się w obcokrajowców przebywających w Hiszpanii. Fabuła dramatu dotyczyć będzie zagmatwanych związków i miłości.
Autorem scenariusza jest jak zwykle Allen. W filmie pojawią się również hiszpańscy aktorzy.
Produkcja powstaje dla studiów Mediapro i Gravier Prods., które należy do siostry Allena, Letty Aronson. Zdjęcia rozpoczną się następnego lata.Tamzin Outhwaite u Woody'ego Allena
    (4 października 2006, film.onet.pl)

     Tamzin Outhwaite zagra jedną z głównych ról w nowym projekcie Woody Allena. W ten sposób aktorka dołączyła do Colina Farrella i Ewana McGregora.

Farrell i McGregor zagrają braci, którzy w związku z kłopotami finansowymi zostają przestępcami i przy okazji wrogami. W dziele opisywanym jako romantyczna komedia utrzymana w klimacie Hitchcocka pojawi się także Tom Wilkinson.
Produkcja powstaje w Londynie, gdzie Allen zrealizował ostatnie dwa filmy, "Wszystko gra" i "Scoop", po wielu latach filmowania na Manhattanie. 70-letni artysta chciał nakręcić także film w Paryżu, ale koszty produkcji okazały się zbyt duże.
- Tamzin chce podbić Hollywood, więc dla niej ta rola jest spełnieniem marzeń - powiedział znajomy aktorki.
35-letnia gwiazda, która już nakręciła niektóre ze swoich scen w obrazie, ostatnio wystąpiła w dreszczowcu "Backwaters".Anglicy nie chcą Woody'ego Allena
    (30 lipca 2006, film.onet.pl)

     Brytyjscy dystrybutorzy nie są zainteresowani najnowszym filmem Woody Allena, ponieważ jego poprzednie dzieło "Wszystko gra" zrobiło finansową klapę.

Zdaniem ekspertów, nowojorski reżyser będzie musiał obniżyć swoje wymagania, jeżeli chce, aby film "Scoop" trafił na ekrany brytyjskich kin, ponieważ na razie jego menedżerowie domagają się gigantycznych stawek za prawo do dystrybucji. "To drugi film Allena nakręcony w Wielkiej Brytanii, więc nie będzie już taką ciekawostką, a na dodatek poprzedni film "Wszystko gra" miał tutaj dosyć kiepskie recenzje. W obu filmach zagrała Scarlett Johansson, co z marketingowego punktu widzenia również nie jest atrakcją" - cytuje za znawcą branży brytyjska gazeta "Daily Express".Hayley Atwell gwiazda nowego filmu Woody'ego Allena
    (30 lipca 2006, filmweb.pl)

     Hayley Atwell ("Linia piękna") wystąpi u boku Ewana McGregora, Colina Farrella i Toma Wilkinsona w nowym, niezatytułowanym jeszcze filmie Woody'ego Allena.
Będzie to już trzeci, po "Wszystko gra" i "Scoop" obraz amerykańskiego reżysera, do którego zdjęcia powstaną w Londynie. Prace na planie rozpoczną się już latem tego roku. Budżet produkcji wyniesie 20,7 miliona dolarów.
Fabuła filmu skoncentruje się na losach dwóch braci borykających się z problemami finansowymi, którzy mogą wyjść z dołka o ile zdecydują się popełnić przestępstwo. - To romantyczna komedia w stylu "Wszystko gra" z elementami typowymi dla twórczości Hitchcocka - powiedział Vincent Maraval, jeden z szefów produkującej film firmy Wild Bunch.Woody Allen przegrywa w sądzie
    (31 maja 2006, film.onet.pl)

     Woody Allen przegrał sprawę, którą wytoczył swoim wieloletnim współpracowniczkom i przyjaciółkom - Jean Doumanian i Jacqui Safra.

Reżyser nie zdołał obronić sześciu ("Strzały na Broadwayu", "Jej wysokość Afrodyta", "Wszyscy mówią: Kocham cię", "Przejrzeć Harry'ego", "Słodki drań", "Celebrity") ze swoich filmów przed dokonywaniem zmian montażowych na potrzeby telewizji i pokazów w samolotach. Allenowi nie udało się także udowodnić, iż producentka oszukała go na 12 milionów dolarów m.in. przy sprzedaży dekoracji z jego filmów.

Proces rozpoczął się w 2001 roku. W 2002 roku doszło do ugody, która jednak nie zadowoliła Allena, który najbardziej zmartwił się tym, iż producent może zmieniać jego dzieło na potrzeby komercyjne.

Sędzia przychylił się do argumentów Doumanian, która twierdziła, że stacje telewizyjne rzadko kiedy akceptują filmy Allena w pierwotnej formie.
Twórca nie podjął jeszcze decyzji o złożeniu apelacji.Colin Farrell i Ewan McGregor grają dla Woody'ego Allena
    (20 maja 2006, stopklatka.pl)

     Colin Farrell, Ewan McGregor i Tom Wilkinson zagrają główne role w nowym, jak zawsze na początku produkcji, niezatytułowanym filmie Woody'ego Allena. Obraz miał być kręcony w Paryżu, jednak Allen zdecydował się zrealizować go w Londynie, gdzie powstały jego dwa poprzednie filmy - "Wszystko gra" oraz "Scoop".
Prace na planie najnowszego filmu Allena rozpoczną się w czerwcu tego roku w Londynie. Poza trzema pierwszoplanowymi rolami męskimi w filmie przewidziana jest także pierwszoplanowa rola kobieca. Na razie nie wiadomo jeszcze jaka aktorka ją zagra.

Fabuła filmu skupiała będzie się na dwóch braciach, którzy wpadają w poważne kłopoty finansowe. Jeden z ich znajomych proponuje im wejście na drogę przestępstwa. Kiedy tak się staje, sprawy się nieco komplikują, a bracia, z największych przyjaciół, stają się zajadłymi wrogami.
Autorem zdjęć do nowego filmu Allena będzie Vilmos Zsigmond, który w 2004 roku fotografował jego "Melinda i Melinda".
Film, którego budżet wynosi 16,2 miliona euro, będzie gotowy na przyszłoroczny MFF w Cannes.Woody Allen zapomina o Paryżu
    (22 kwietnia 2006, stopklatka.pl)

    Woody Allen zrezygnował z realizacji swojego najnowszego filmu w Paryżu. Zamiast tego po raz trzeci będzie pracował w Londynie. David Krumholtz i Michelle Williams, którzy mieli zagrać główne role w paryskim projekcie Allena, nie pojawią się najprawdopodobniej w filmie, który latem będzie kręcony w Londynie.

Według informacji, które pochodzą od bliskich współpracowników Allena, piewca Manhattanu, który od jakiegoś czasu odkrywa uroki Europy, zrezygnował ze swojego paryskiego projektu z powodu wzrastających kosztów jego realizacji. Allen zdecydował, że zdjęcia do jego najnowszego filmu, tak ja zdjęcia do poprzednich, "Wszystko gra" i "Scoop", powstaną w Londynie. Jak zwykle szczegóły fabuły filmu utrzymywane są w tajemnicy. Bohaterami paryskiego projektu mieli być młodzi Amerykanie, którzy do francuskiej stolicy przyjeżdżają na letnie wakacje.

Allen ma także w planach realizację filmu w innym europejski mieście - Barcelonie. Film, w którym główne rolę mają zagrać głównie hiszpańscy aktorzy, miałby powstać w przyszłym roku.Williams w paryskim projekcie Woody'ego Allena
    (10 kwietnia 2006, stopklatka.pl)

    Michelle Williams, która za rolę w "Tajemnicy Brokeback Mountain" dostała w tym roku nominację do Oscara, zagra w nowym, jak zwykle wciąż niezatytułowanym filmie Woody'ego Allena. Po dwóch filmach nakręconych w Londynie, zdjęcia do tego Allen nakręci w Paryżu.

Nieoficjalnie mówi się, że napisany przez Allena scenariusz opowiada o młodej Amerykance, która we francuskiej stolicy spędza lato.Amerykańscy scenarzyści wybrali "101 najlepszych scenariuszy"
     (10 kwietnia 2006, stopklatka.pl)

    Członkowie Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów zakończyli prace nad listą "101 najlepszych scenariuszy". Na pierwszym miejscu zestawienia uplasował się tekst Howarda Kocha, Philipa G. Epsteina i Juliusa J. Epsteina, na podstawie którego Michael Curtiz w 1942 roku nakręcił "Casablancę".

Wśród scenarzystów, których nazwiska najczęściej pojawiają się na liście Stowarzyszenia znajdują się trzej twórcy: Woody Allen, Francis Ford Coppola i Billy Wilder (każdy z nich wymieniany jest po 4 razy). Trzy razy na liście pojawiją się nazwiska Williama Goldmana, Johna Hustona i Charliego Kaufmana.

W pierwszej piątce poza "Casablancą" znalazły się także scenariusze "Ojca chrzestnego" Mario Puzo i Francisa Forda Coppoli, "Chinatown" Roberta Towne'a, "Obywatela Kane'a" Hermana Mankiewicza i Orsona Wellesa oraz "Wszystko o Ewie" Josepha Mankiewicza.

Członkowie Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów wybrali 101 najlepszych scenariuszy spośród ponad 1400 nominowanych tekstów. W plebiscycie mógł wziąć udział każdy z kiedykolwiek zrealizowanych scenariuszy bez względu na rok powstania i język w jakim został napisany.

W pierwszej dziesiątce najlepszych tekstów znalazły się także scenariusze filmów takich jak: "Annie Hall" (Woody Allen, Marshall Brickman), "Bulwar zachodzącego słońca" (Charles Brackett, Billy Wilder, D.M. Marshman Jr.), "Sieć" (Paddy Chayefsky), "Pół żartem, pół serio" (Billy Wilder I.A.L. Diamond) oraz "Ojciec chrzestny II" (Francis Ford Coppola, Mario Puzo).

Spośród 101 najlepszych scenariuszy 45 to teksty oryginalne, a 56 powstało w wyniku adaptacji. Na liście znajduje się 60 scenariuszy dramatów, 26 scenariuszy komedii i 15 komediodramatów.Woody Allen w Paryżu
    (11 marca 2006, film.onet.pl)

    Tego lata Woody Allen zamierza rozpocząć zdjęcia do swojego nowego filmu. Na plan zdjęciowy twórca wybrał sobie Paryż.

Po zrealizowanych w Londynie filmach "Wszystko gra" i "Scoop" teraz zawita do stolicy Francji. Jak na razie tyle wiadomo o nowym projekcie nowojorczyka. Osoba związana z otoczeniem twórcy zdradziła, że będzie to "amerykański film, rozgrywający się w Paryżu". Produkcją jego najnowszego dzieła zajmą się Letty Aronson, Stephen Tenenbaum i Gareth Wiley. Kolejny film Allen zamierza nakręcić w przyszłym roku w Barcelonie.
Tymczasem już 7 kwietnia na polskich ekranach będzie można zobaczyć film "Wszystko gra". Nowy Allen w Polsce później.
     (7 lutego 2006, filmweb.pl)

    Wstępnie zakładany marcowy termin premiery filmu Woody’ego Allena "Wszystko gra" z przyczyn niezależnych od dystrybutora, został przesunięty. O nowym terminie premiery poinformujemy wkrótce.Archiwum wiadomości: 2005  2004, 2003